EĞİTİM POLİTİKAMIZ

Dünyamız sürekli gelişmekte ve bu gelişim doğrultusunda da dinamik bir şekilde değişmektedir. Geleceğin modern iş dünyasında başarılı olacak bireylerin yetiştirilmesi de sadece bu modern dünyada gerekli olan becerilerle donatılması ile mümkün olmaktadır. 21. Yüzyıl Becerileri olarak tanımlanan bu becerilerin çerçevesini Öğrenme Becerileri, Bilgi, Medya, Teknoloji Becerileri, Yaşam ve Meslek Becerileri oluşturmaktadır. 

Nesilden Nesile TAD Koleji’nde anaokulundan başlayarak öğrencilere bu temel becerilerin kazandırılması hedeflenmektedir. Bu doğrultuda problem çözme, yaratıcı düşünce, eleştirel düşünce, ekip çalışması, iletişim, medya okuryazarlığı, esneklik, liderlik, girişimcilik ve sosyal beceriler gibi konular eğitim programının her aşamasında göz önünde bulundurulmaktadır. Bu becerilerin kazandırılmasında Tad Koleji’nde Kişisel Stratejik Planlama Programı, Proje Yönetimi, Tasarımı ve Hazırlama Programı, Müfredat Dışı Faaliyetler, Meslekleri ve İş Hayatını Tanıma Programı ve Hitabet, Sunum ve Münazara Programı etkin bir şekilde kullanılmaktadır.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam