İngilizce Bölümü

İNGİLİZCE ÖĞRETİMİ

“Dilimin sınırları, dünyamın sınırlarıdır...”

 

Ludwig Wittgenstein

 

 

Tüm dünyadan farklı dilleri konuşan insanlar bir araya geldiklerinde İngilizce kullanarak iletişim kurarlar. 7 milyara ulaşan dünya nüfusunun bilinen rakamlarla 430 milyona yakını İngilizceyi anadili olarak ve 700 milyondan fazla kişi ise İngilizceyi ikinci bir dil olarak konuşuyor. Dünyada bir buçuk milyara yakın kişinin bir şekilde İngilizce konuştuğu bir ortamda neredeyse her 5 kişiden biri İngilizceyi konuşabilir veya anlayabilir. İngilizce, dünyada 53 ülkenin anadilidir ve birçok ülkenin ikinci resmi dilidir. Uluslararası siyaset ve ticaretin dili İngilizcedir. Uluslararası bir düzeyde bir araştırma yaparken - bilim, kültür, tarih, sanat - konu ne olursa olsun, kolayca ulaşabileceğiniz kaynakların büyük kısmı İngilizce dilinde üretilmiş olanlardır.

Çok açık ki; dünyalı olmanın ilk koşulu İngilizce bilmektir.

Özel Tad Koleji'nde öğrenim gören öğrenciler; her okul düzeyine göre özel olarak hazırlanmış ve zenginleştirilmiş müfredatındaki hedefler doğrultusunda ve iletişimsel bir yaklaşım ile iyi bir telaffuz, zengin bir kelime haznesi ve akıcı bir şekilde okuma, yazma ve konuşma becerileri ile donanmış olarak mezun olur.

İngilizce öğretmenleri sürekli gelişen dinamik yapısıyla yabancı dil eğitimini en etkili şekilde gerçekleştirmek adına çağın gereklerine uygun eğitim sistem ve araçlarını uygular, konuyla ilgili eğitimlere katılır ve materyaller üretir. Üretilen her tür eğitim programı, etkinlikleri ve materyalleri ile İngilizce bölümü, öğrencilerin yabancı dili en iyi şekilde öğrenebilecekleri, modern öğretim metotlarına ve bireysel farklılıkları dikkate alan farklılaştırılmış eğitim modellerine dayanan, anlamlı, etkili, öğrencilerin ilgisini çekecek ve onlara öğrenecekleri yabancı dili sevdirecek bir öğrenme çevresi yaratır.

Özel Tad Koleji'nde İngilizce eğitimi sadece yoğun bir şekilde verilen İngilizce dersleriyle sınırlı tutulmayıp projelerle ders dışında da devam eder. Öğrencilerin hayatının merkezinde İngilizce vardır. Üniteler, planlar, günlük dersler ve değerlendirmeler öğrencilerin bu hedeflere ulaşması amacıyla tasarlanır. Özel Tad Koleji, 3. sınıftan itibaren, isteyen öğrencilere, anlamlı dil kullanımı ve yeteneğini ölçen uluslararası TOEFL Junior ve TOEFL Primary gibi sınavlara girme olanağı sunar.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam