SOSYAL AKTİVİTELER

KOLEJ ETKİNLİK  VE SOSYAL SORUMLULUK PROJEMİZ
- ÇİÇEK –  FİDAN EKİM ETKİNLİĞİMİZ

2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılı 25/09/2017 pazartesi günü okulumuz öğretmen ve öğrencileri ile birlikte çiçek – fidan dikim etkinliği yapıldı.

Bu etkinlikte dikilen bitkilerin gelişim evreleri çocuklarımıza öğretmenleri tarafından anlatılarak incelendi.

Bir bitkinin ışığa, suya, güneşe ve diğer faktörlere ihtiyaç duyduğu çocuklarımız tarafından yaparak yaşayarak fark edilecek, hayat bilgisi konu ve kazanımlarına uygun olarak derslerimiz işlendi.

- SOSYAL SORUMLULUK PROJEMİZ - 

2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılı 26/09/2017 salı günü okulumuz öğretmen ve öğrencileri ile birlikte, saat 13:00 de sosyal sorumluluk projesi adı altında “ Ihlamur Konağı Yaşlı Bakım Merkezi ” ni  ziyaret ettik.

Yaşlılarımıza kendilerinin yalnız olmadıklarını, yaşları ilerlemiş olsa da önemli olduklarını hatırlatmayı, moral ve motivasyonlarını yükseltmeyi, sosyal yaşam alanlarında var olduklarını hissettirebilmeyi, çocuklarımızla birlikte ellerinden tutmayı ve sevgilerimizi sunmayı hedefledik.

Bu nedenle ziyarete giderken velilerimizi de projemize dahil ettik ve  büyüklerimize verilmek üzere, gönüllerini alma ve sevindirme amaçlı pahalı olmayan küçük hediyeler vermeyi amaçladık. Havlu, kitap, kitap ayracı, porselen ilaç kutuları , kitap ayıraçları , renkli mum ve kokulu sabunlar, kolonyalı mendiller ve öğrencilerimizin kendi yaptığı ve boyadıkları resimleri , hazırladığımız ve süslediğimiz sepetlere yerleştirerek hediyelerimizi verdik.

 Ayrıca Uzman Diyetisyen “ İpek Ağaca Özger ” tarafından “Sağlıklı Beslenme - Alzheimerdan Korunmak İçin Cevizin Hayatımızdaki Önemi” konulu bir sunuma katıldık.

Ziyaretimiz nedeniyle sosyal sorumluluk projemiz kapsamında  okulumuza “ Yaşlı Dostu Kolej ” ünvanlı  plaket verildi.

NİLAY YELBAŞI
Okul Müdürü

 

 

 

        

 

 

      

 

          

                                                                                                   

 

 

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam